Strona główna
Biznes i finanse
Tutaj jesteś
Biznes i finanse faktoring

Dlaczego warto skorzystać z faktoringu? 7 powodów

Data publikacji 8 grudnia 2022


Istnieje wiele powodów, dla których przedsiębiorcy wybierają faktoring. Jednym z nich jest z pewnością szybki dostęp do gotówki przy zachowaniu niewielkiego ryzyka – w końcu w faktoringu nie pożycza się pieniędzy “po prostu” – zamiast tego przedsiębiorca sprzedaje swoje wierzytelności (a właściwie dokonuje ich cesji), by otrzymać środki z góry zamiast czekać na spłatę ze strony kontrahenta. To jednak nie koniec zalet faktoringu – co jeszcze ma do zaoferowania i dlaczego warto z niego skorzystać? Odpowiadamy w dzisiejszym artykule!

Krótko o faktoringu

Skoro czytasz te słowa, pewnie wiesz – przynajmniej ogólnie – na czym polega faktoring. Na wszelki wypadek przypomnijmy jednak, że faktoring umożliwia przedsiębiorcom sprzedaż faktur, które wystawiają. Co ma na celu taka sprzedaż? Przedsiębiorca zapewnia sobie w ten sposób dostęp do środków od razu, nie musi więc oczekiwać na to, aż kontrahent będzie mógł zapłacić. Ma to szczególne znaczenie dla tych, którzy regularnie wystawiają faktury z długim terminem płatności.

Chcesz poznać więcej szczegółów? Sprawdź nasz poradnik i dowiedz się, czym jest faktoring i jak działa: http://pragmago.pl/porada/faktoring/

Dlaczego przedsiębiorcy wybierają faktoring?

Oto siedem powodów, dla których przedsiębiorcy korzystają z faktoringu:

  1. szybki dostęp do gotówki – wystawiasz fakturę z 30-dniowym terminem płatności, po czym okazuje się, że pieniądze są potrzebne Twojej firmie już po kilku dniach? Dzięki faktoringowi sfinalizujesz cesję faktury i otrzymasz środki na konto firmowe nawet w dwie godziny. Co więcej, fakturę do finansowania możesz zgłosić nawet w dniu jej wystawienia!
  2. usługa 100% online – faktoring online to nie tylko chwytliwa nazwa. Tę usługę zrealizujesz przez Internet od początku do końca. Złóż wniosek na stronie pragmago.pl, zaakceptuj warunki umowy i podpisz ją podpisem elektronicznym. Zarówno uruchamianie faktoringu, jak i korzystanie z niego odbywa się w sieci – po podpisaniu umowy otrzymasz dostęp do Strefy klienta – panelu, w którym możesz dodawać kolejnych odbiorców, zgłaszać faktury do finansowania i zarządzać swoim kontem klienta.
  3. transparentne koszty – dużym atutem faktoringu są jasne koszty – umowa faktoringowa wyszczególnia wszystkie opłaty, dzięki czemu przedsiębiorcy oszczędzają sobie nieprzyjemnych zaskoczeń w momencie rozliczenia.
  4. elastyczna usługa i wiele wariantów do wyboru – istnieje wiele wariantów faktoringu, które każdy przedsiębiorca może dobrać do potrzeb swojej firmy. Poza klasycznym faktoringiem mamy do wyboru faktoring odwrotny, wymagalnościowy, cichy i wiele innych. Co więcej, przedsiębiorcy mogą wybierać między faktoringiem online (stałą usługą finansowania) a finansowaniem faktur, które umożliwia sprzedaż pojedynczych faktur.
  5. możliwość finansowania zakupów – swój limit faktoringowy możesz wykorzystać nie tylko po to, by finansować faktury sprzedażowe, ale także kosztowe. Wystarczy, że złożysz zamówienie w sklepie, a otrzymaną fakturę zgłosisz do finansowania w zakładce “finansowanie zakupów”. Dzięki temu rozłożysz płatność za zakupy firmowe na wygodne raty.
  6. neutralizacja zatorów płatniczych – jeżeli Twoja firma jest narażona na zatory płatnicze z powodu skomplikowanego łańcucha dostaw lub długich terminów płatności, faktoring to właśnie rozwiązanie dla Ciebie. Korzystając z usługi możesz zarówno zabezpieczyć się przed ewentualnymi zatorami, jak i zneutralizować nieprzyjemne skutki już powstałych. Wystarczy, że sfinansujesz faktury, które blokują przepływ gotówki, by odzyskać płynność finansową i móc kontynuować działania.
  7. większa dostępność usługi – wielu przedsiębiorców, chcąc skorzystać z finansowania bankowego, trafia na ścianę w postaci wygórowanych wymagań – od kredytobiorców wymaga się nienagannej historii kredytowej, stałych obrotów, a często także konkretnego stażu firmy na rynku. Faktoring stawia na dostępność, szczególnie dla sektora MŚP – kryteria są więc nieco bardziej przystępne.

Redakcja misiasty.pl

Nasi redaktorzy to zespół pasjonatów z różnych dziedzin życia, gotowych dostarczyć Ci najbardziej wartościowe treści na naszym blogu ogólnotematycznym. Specjalizujemy się w tematach z zakresu biznesu, życia domowego, mody oraz ciekawostek, które mogą być przydatne w codziennym życiu. Dzięki naszym artykułom możesz poszerzyć swoją wiedzę, znaleźć inspirację i odkryć nowe sposoby na poprawę jakości życia. Dołącz do naszej społeczności i czerp korzyści z naszych publikacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?