misiasty.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, modzie i domu.

Dom i ogród

Szare płytki 60×60 – jak wybrać odpowiednie?

Szare płytki 60×60 – jak wybrać odpowiednie?

Wybór idealnych płytek może okazać się dość sporym wyzwaniem – podczas zakupu kafelków warto zwrócić uwagę zarówno na funkcjonalność, jak i na estetykę wybieranych rozwiązań.

Szare płytki do kuchni

Szare płytki 60×60 – https://kaflando.pl/kategoria-produktu/plytki-60×60/plytki-szare-60×60/ to uniwersalne i sprawdzone rozwiązanie, które sprawdzi się w większości kuchni. Nowoczesne płytki w odcieniach szarości wpasują się zarówno w tradycyjne, jak i nowoczesne aranżacje. Szare płytki 60×60 doskonale ozdobią ściany i podłogi kuchni, stając się ciekawym i funkcjonalnym elementem dekoracyjnym. W małych kuchniach dobrym pomysłem okaże się zestawienie podłogi pokrytej szarymi płytkami z białymi ścianami – kafelki w ciemnym i stonowanym odcieniu szarości będą stanowić doskonałą przeciwwagę dla śnieżnobiałych ścian. Warto pamiętać o tym, że kontrastowe połączenie kolorów i tekstur zapobiegnie nadmiernemu przytłoczeniu urządzanej przestrzeni. W kuchni, w której głównym akcentem staną się szare płytki 60×60 doskonale sprawdzą się między innymi drewniane meble w naturalnym kolorze, ten rodzaj płytek połączy się świetnie także z meblami w nowoczesnym stylu.

Szare płytki do łazienki – kiedy wybrać?

Szare płytki w łazience to rozwiązanie, na które decyduje się coraz większa liczba inwestorów – warto pamiętać o tym, że odporne i praktyczne szare płytki 60×60 pomagają w stworzeniu wygodnej i stylowej przestrzeni. Dobrej jakości płytki są łatwe w utrzymaniu, poza tym są także odporne na działanie szkodliwych czynników takich jak wilgoć. Odpowiednio dopasowane kafelki zachowują nienaganny wygląd przez wiele długich lat. Szare płytki w łazience przypadną do gustu miłośnikom spokojnych i tradycyjnych stylizacji – stonowane odcienie szarości doskonale połączą się między innymi z delikatnym błękitem oraz bielą. Szare płytki do łazienki sprawdzą się także w przypadku osób lubiących nowoczesne, monochromatyczne aranżacje – w tym wypadku dobrym pomysłem okaże się połączenie szarych, matowych płytek z metalicznymi dodatkami.

Wybór płytek – o czym pamiętać?

Wybierając płytki koniecznie należy zwrócić uwagę na kilka istotnych szczegółów. Po pierwsze wielkość płytek powinna zostać dopasowana do specyfiki urządzanego pomieszczenia – w dużych wnętrzach lepiej sprawdzą się większe formaty, małe płytki staną się z kolei doskonałym uzupełnieniem pomieszczeń o mniejszym metrażu. Oprócz wielkości i wyglądu płytek podczas zakupu warto zwrócić uwagę także na klasę ścieralności – w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu najlepiej sprawdzą się płytki o wysokiej klasie ścieralności. Dodatkowo podczas zakupu płytek do łazienki koniecznie należy przyjrzeć się teksturze oraz antypoślizgowości poszczególnych rozwiązań. Wybierz płytki do swojego wnętrza na https://kaflando.pl/.

Udostępnij