Strona główna
Dom i ogród
Tutaj jesteś
Dom i ogród warzywniak w skrzyniach

Warzywniak w skrzyniach to świetne rozwiązanie

Data publikacji 23 maja 2022

Przydomowy warzywniak to bardzo dobre i praktyczne rozwiązanie, dzięki czemu można mieć świeże i ekologiczne warzywa. Dobrze jest zrobić warzywniak w skrzyniach, który jest nie tylko praktyczny, ale także estetyczny. Dodatkowo także taki warzywniak można bez trudu zrobić samodzielnie.

Zobacz także: Najlepsze gatunki kwiatów do kuchni

Jak zrobić skrzynie na warzywa?

Jeśli chcemy mieć fantastyczny warzywniak, to dobrze jest zrobić samodzielnie skrzynie na warzywa, dzięki czemu pomieści się zarówno pomidory, jak i ogórki, czy też fasolę. Do zrobienia takiej skrzyni przyda się na pewno odpowiednio wybrane drewno, które będzie odporne na różnego rodzaju czynniki atmosferyczne takie jak deszcz, śnieg czy też promieniowanie słoneczne. Niewątpliwie potrzebne będą również gwoździe oraz młotek lub wkrętarka, która pozwoli nam szybko zbić taką skrzynię. Warto także pomyśleć nad folią, którą włoży się do środka, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że skrzynia nie będzie gniła od środka.

Czy potrzebne do zrobienia warzywniaka są także donice?

Dobrze jest też mieć przy swoim warzywniaku także donice, w których można trzymać różnego rodzaju rośliny takiej, jak fasolę czy też groszek. Bardzo modne są obecnie donice z palet, które można wykonać samodzielnie lub kupić gotowe w sklepie. Co ważne takie doniczki z palet można również dostać w różnych kolorach i pojemnościach, dzięki czemu bez trudu dobierze się je do odpowiednich warzyw. Warto też pamiętać, że takie donice z palet oraz drewniane skrzynie świetnie wyglądają na balkonie lub tarasie.

Czy wszystkie warzywa mogą być trzymane w skrzyniach?

Jeśli skrzynie są zrobione prawidłowo, to bez problemu mogą być trzymane w nich wszystkie warzywa. Należy też pamiętać, by do danego warzywa dopasować taki rozmiar skrzyni, który będzie pozwalał na to, aby warzywo mogło swobodnie się rozwijać. Warto też dodać, iż niektóre warzywa mogą być również trzymane w jednej skrzyni, co sprawi, że można mieć więcej warzy w takim warzywniaku. Szczególne znaczenie ma to, jeśli taki warzywniak będzie się mieścił na balkonie.

Gdzie można trzymać taki warzywniak?

Gdy mamy możliwość, to taki warzywniak świetnie będzie wyglądał na tarasie w miejscu nieco zacienionym, by przez cały dzień nie padały na niego promienie słoneczne. Warto też trzymać taki warzywniak w szklarni lub tunelu foliowym, jeśli mamy swoje podwórko. Natomiast, jeśli mamy mieszkanie i do dyspozycji zostaje balkon, to należy wybrać takie warzywa, które wytrzymają warunki takie jak silne wiatry, czy też promieniowanie słoneczne, w zależności od tego, w jaką stronę jest balkon. Dobrze także zabezpieczyć wtedy taki warzywniak od przewrócenia się, gdyż mogłoby to skutkować połamaniem się warzyw i skrzyń.

Należy też dodać, że taki drewniany czy metalowy warzywniak zrobiony ze skrzyń jest również świetnym pomysłem na prezent dla naszych najbliższych. Dobrze jest też pamiętać, że można taki warzywniak pomalować na różne kolory tak, by pasował idealnie do naszego stylu, który mamy w domu.

Redakcja misiasty.pl

Nasi redaktorzy to zespół pasjonatów z różnych dziedzin życia, gotowych dostarczyć Ci najbardziej wartościowe treści na naszym blogu ogólnotematycznym. Specjalizujemy się w tematach z zakresu biznesu, życia domowego, mody oraz ciekawostek, które mogą być przydatne w codziennym życiu. Dzięki naszym artykułom możesz poszerzyć swoją wiedzę, znaleźć inspirację i odkryć nowe sposoby na poprawę jakości życia. Dołącz do naszej społeczności i czerp korzyści z naszych publikacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?