Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś
Ciekawostki jaka dobrac fryzure do twarzy

Fryzura a kształt twarzy – czy jest to ważne?

Data publikacji 23 maja 2022

Obecnie coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że w zależności od naszego kształtu twarzy, powinniśmy dopasować odpowiednią fryzurę. Jest to bardzo ważne, ponieważ tylko dzięki temu możemy podkreślić wszystkie atuty naszej urody, a czasem wręcz zatuszować to, co nam się nie podoba w naszym wyglądzie. Zatem jaką dobrać fryzurę do twarzy? Co jest w tym przypadku bardzo ważne?

Zobacz także: Jak zrobić ombre na paznokciach, by efekt był świetny i długo się utrzymał?

Atrakcyjny wygląd coraz bardziej pożądany

Nie powinniśmy zapominać o tym, że coraz więcej osób w ostatnim czasie chce prezentować się atrakcyjnie. Jest to bardzo ważne, aby zwrócić uwagę na swój wygląd, ponieważ może nam to w dużej mierze bardzo pomóc. Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, że obecnie praktycznie na całym świecie panuje kult piękna i tym samym jeżeli chcemy być dobrze odbierani przez środowisko nawet w dojrzałym wieku, powinniśmy o siebie zadbać. Bez wątpienia bardzo duże znaczenie tutaj ma nasza fryzura, ponieważ czasem możemy nawet chodzić bez makijażu, jednak jeżeli nie zadbamy o to, w jaki sposób prezentują się nasze włosy może okazać się, że nawet najdroższa stylizacja nam w tym przypadku nie pomoże. Co jest jeszcze istotne w tym przypadku?

Nasza fryzura a kształt twarzy

Przede wszystkim nie powinniśmy zapominać o tym, że tak naprawdę odpowiednio dobrana fryzura może nawet zmienić wygląd naszej twarzy. Oczywiście bardzo często mężczyźni w przypadku krótkich włosów nie mają tak dużego problemu, jednak jeżeli chodzi o kobiety, sprawa może być znacznie bardziej skomplikowana. W tym przypadku powinniśmy przede wszystkim odpowiedzieć sobie na pytanie, jaki mamy kształt twarzy. Można wyróżnić klika podstawowych kształtów twarzy, między innymi twarz owalną, prostokątną lub trójkątną, z bardziej wysuniętą szczęką i zarysowanymi kościami policzkowymi. Oczywiście powinniśmy pamiętać o tym, że są to raczej ogólne określenia kształtu twarzy, ponieważ każdy z nas może prezentować się inaczej i nie musi wpasować się do konkretnego typu urody. Jednak jeżeli widzimy, że wyraźnie możemy dopasować się do konkretnej grupy, powinniśmy w zależności od naszego kształtu twarzy wybrać odpowiednią fryzurę.

Twarz prostokątna – jaka fryzura?

Bardzo często trudno jest między innymi dobrać fryzurę dla kobiet, które mają twarz prostokątną. Tak naprawdę w tym przypadku fryzury dla twarzy prostokątnej powinny być przede wszystkim tak dobrane, aby szczęka była bardziej smukła, a twarz za pomocą takiej fryzury stała się bardziej owalna, a mocne rysy zanikły. Bardzo modne od kilku sezonów i w szczególności polecane w przypadku twarzy prostokątnej jest wykonanie wystopniowanej grzywki. To właśnie takie delikatne pazurki z grzywki okalające naszą twarz mogą sprawić, że będziemy prezentować się zupełnie inaczej. Możemy taką fryzurę układać w kucyk, koka lub też mieć włosy rozpuszczone. Z kolei jeżeli mamy bardziej okrągłą twarz, bardzo dobrym pomysłem są proste włosy, równo przycięte. Dzięki temu odniesiemy wrażenie, że nasza twarz jest znacznie bardziej smukła i rysy będą trochę „wydłużone”. Z kolei w przypadku bardziej trójkątnej twarzy, doskonale sprawdzi się prosta grzywka.

Redakcja misiasty.pl

Nasi redaktorzy to zespół pasjonatów z różnych dziedzin życia, gotowych dostarczyć Ci najbardziej wartościowe treści na naszym blogu ogólnotematycznym. Specjalizujemy się w tematach z zakresu biznesu, życia domowego, mody oraz ciekawostek, które mogą być przydatne w codziennym życiu. Dzięki naszym artykułom możesz poszerzyć swoją wiedzę, znaleźć inspirację i odkryć nowe sposoby na poprawę jakości życia. Dołącz do naszej społeczności i czerp korzyści z naszych publikacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?