Strona główna
Moda i uroda
Tutaj jesteś
Moda i uroda jak piłować paznokcie

Jak piłować paznokcie, by nadać im odpowiednie kształty?

Data publikacji 23 maja 2022

Paznokcie są bardzo ważną częścią dłoni, dlatego warto prawidłowo o nie dbać. Dobrze jest też wiedzieć, jak piłować paznokcie, by mogły one przybrać różne, pożądane kształty.

Jak piłować paznokcie na migdałki?

Migdałki są bardzo popularnym kształtem, który jest często wybierany przez kobiety na różne okazje. Warto zatem wiedzieć, jak piłować paznokcie, by uzyskać taki kształt. Przede wszystkim dobrze jest, by płytki paznokci były dość długie, dzięki czemu będzie łatwiej uzyskać taki kształt. Pierwszym krokiem jest wyznaczenie środka paznokcia, gdyż ułatwi to zrobienie symetrycznych boków. Pilniczek dobrze jest trzymać pod kątem czterdziestu pięciu stopni i należy zacząć piłowanie od boku. Najpierw trzeba zacząć od wewnętrznej strony i dopiero potem dobrze jest przejść do zewnętrznej strony paznokcia. Warto pamiętać przy piłowaniu paznokci, aby nie zmieniać kierunku w trakcie piłowania. Gdy zdarzy się, że czubek paznokcia, będzie wydawał się zbyt szpiczasty, to można nieco go przypiłować. Dzięki temu powstanie nam śliczny kształt migdałka. Dobrze jest też po skończonym piłowaniu zastosować olejek, który wspomoże płytkę paznokcia, by dobrze i zdrowo się rozwijała.

Zobacz także: Jak zrobić ombre na paznokciach, by efekt był świetny i długo się utrzymał?

Jak piłować paznokcie na kwadraty?

Kwadraty są również popularnym kształtem paznokci, dlatego też dobrze jest wiedzieć, jak można je piłować, by uzyskać taki kształt. Przede wszystkim należy zacząć od tego, żeby dłoń w trakcie piłowania była trzymana na blacie, dzięki czemu uniknie się różnego rodzaju drgań, które mogłyby przeszkadzać w uzyskaniu danego kształtu. Dobrze jest też tak kierować pilniczkiem, aby trzymać go prostopadle do paznokcia. Warto też dodać, że taki rodzaj piłowania paznokci jest dość szybki i można go zrobić tuż przed wyjściem na różne imprezy.

Czy można samodzielnie nadać kształt swoim paznokciom?

Jeśli lubimy samemu piłować swoje paznokcie i wiemy, jaką technikę obrać przy danym kształcie, to nie ma problemu w tym, by zrobić to samodzielnie w domu. Natomiast, jednak jeśli nie jesteśmy pewne w stu procentach, że wyjdzie nam taki kształt, który chcemy, to dobrze jest udać się do kosmetyczki, która zrobi to starannie oraz profesjonalnie i przede wszystkim bezboleśnie. Warto też pamiętać, że obojętnie od tego, czy zrobimy paznokcie samodzielnie, czy też u kosmetyczki, to dobrze jest po piłowaniu nanieść odżywkę na paznokcie.

Czy każde paznokcie nadają się do piłowania?

Jeśli mamy dobrej jakości paznokcie i są one utrzymane w zdrowej kondycji, to nie ma problemu z tym, aby zrobić dany kształt, który nam się najbardziej podoba. Dobrze jest też, aby przed piłowaniem paznokci wyczyścić pilniczek, by można go było użyć w higieniczny sposób. Należy też mieć na uwadze to, że gdy chcemy zmienić kształt paznokcia, to dobrze jest odczekać kilka dni, aby płytka paznokci mogła swobodnie odrosnąć.

Dbanie o paznokcie jest bardzo ważną częścią wyglądu u kobiety, dlatego też warto, jest pamiętać o tym, by dbać o nie codziennie, a nie tylko z okazji ważniejszego wyjścia czy też na spotkania służbowe.

Redakcja misiasty.pl

Nasi redaktorzy to zespół pasjonatów z różnych dziedzin życia, gotowych dostarczyć Ci najbardziej wartościowe treści na naszym blogu ogólnotematycznym. Specjalizujemy się w tematach z zakresu biznesu, życia domowego, mody oraz ciekawostek, które mogą być przydatne w codziennym życiu. Dzięki naszym artykułom możesz poszerzyć swoją wiedzę, znaleźć inspirację i odkryć nowe sposoby na poprawę jakości życia. Dołącz do naszej społeczności i czerp korzyści z naszych publikacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?