Strona główna
Moda i uroda
Tutaj jesteś
Moda i uroda jak zrobić ombre na paznokciach

Jak zrobić ombre na paznokciach, by efekt był świetny i długo się utrzymał?

Data publikacji 23 maja 2022

Każda kobieta lubi mieć zadbane paznokcie, dlatego też dobrze jest stosować różne techniki malowania, by takie paznokcie wyglądały olśniewająco. Świetną metodą jest efekt ombre, który idealnie może pasować do codziennych stylizacji, jak i na ważne uroczystości. Dobrze jest zatem wiedzieć, jak zrobić ombre na paznokciach i czy pasuje taki efekt na każdy kształt paznokci.

Zobacz także: Fryzura a kształt twarzy – czy jest to ważne?

Jak zrobić ombre na paznokciach zwykłym lakierem?

Przede wszystkim trzeba najpierw wybrać odpowiednie kolory lakierów, które chcemy ze sobą połączyć. Najprostszym rozwiązaniem jest wybranie dwóch kolorów, które się ze sobą uzupełniają, dzięki czemu wyjdzie niesamowity efekt. Natomiast, gdy chcemy stworzyć ombre z kolorów kontrastowych, to dobrze jest pomiędzy te barwy dać trzeci delikatny kolor, który niejako połączy wszystkie lakiery ze sobą w jedną całość. Dobrze jest szczególnie na początku pomalować najpierw paznokcie białym lakierem i dopiero potem przechodzić do tworzenia ombre. Dobrym sposobem jest nałożenie pierwszego koloru na końcówkę paznokcia, a potem od dołu nakłada się kolejną wybraną barwę lakieru. Warto też pamiętać, by przed położeniem lakierów zabezpieczyć naskórek, który może zostać przypadkiem pomalowany. Takie nakładanie ombre jest metodą dość czasochłonną i przede wszystkim wymaga cierpliwości oraz dokładności. Warto zatem dodać, że jest też nieco łatwiejsza metoda, która polega na nałożeniu ombre gąbeczką.

Jak zrobić ombre na paznokciach gąbką?

Bardzo modne jest też robienie ombre na paznokciach za pomocą gąbeczki. Warto także dodać, że tak robione ombre jest wykonywane o wiele szybciej niż za pomocą zwykłych pędzelków od lakierów. Gdy chcemy wykonać ombre gąbką, to dobrze jest wybrać wcześniej odpowiednie kolory, które chcemy mieć na paznokciach. Dobrze jest też mieć na uwadze, że najlepiej sprawdzają się miękkie gąbki o małych porach. Warto też wybrać taki kształt gąbki, która nie jest zaokrąglona. Następnie na wybraną gąbkę nakłada się dobrane kolory, które chcemy mieć na paznokciach. Co ważne, to na takiej gąbce spokojnie mogą zmieścić się dwa, trzy lub nawet cztery kolory. Zaleca się tak ułożyć kolory na gąbce by były od najciemniejszego do najjaśniejszego lub na odwrót, dzięki czemu będzie widoczny efekt ombre. Istnieje kilka sposobów na przykładanie gąbki do paznokcia. Można przyłożyć na raz gąbkę tak, by pokryła całość płytki lub od czubka paznokcia schodzić gąbką do końcówki płytki. Przy robieniu ombre gąbką dobrze jest zabezpieczyć również skórki od paznokci.

Czy można samodzielnie wykonywać ombre na paznokciach?

Ombre można wykonywać samodzielnie w domu czy to metodą z pomocą gąbki, czy też za pomocą zwykłych lakierów. Warto jednak dodać, że jeśli nie jesteśmy pewni, czy wyjdzie nam dany efekt tak, jakbyśmy tego chcieli, to można również udać się do kosmetyczki, która zrobi to szybko, sprawnie oraz przede wszystkim profesjonalnie.

Efekt ombre utrzymuje się na paznokciach nawet kilkanaście dni, jednak dużo zależy od tego, jakich lakierów użyje się do tego oraz, jak dba się o paznokcie w ciągu dnia.

Redakcja misiasty.pl

Nasi redaktorzy to zespół pasjonatów z różnych dziedzin życia, gotowych dostarczyć Ci najbardziej wartościowe treści na naszym blogu ogólnotematycznym. Specjalizujemy się w tematach z zakresu biznesu, życia domowego, mody oraz ciekawostek, które mogą być przydatne w codziennym życiu. Dzięki naszym artykułom możesz poszerzyć swoją wiedzę, znaleźć inspirację i odkryć nowe sposoby na poprawę jakości życia. Dołącz do naszej społeczności i czerp korzyści z naszych publikacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?