Strona główna
Ciekawostki
Tutaj jesteś
Ciekawostki szafka na buty z palet

Nowoczesna szafka na buty z palet – jak ją zrobić krok po kroku?

Data publikacji 23 maja 2022

Funkcjonalna szafka na buty z palet jest bardzo ważnym elementem wyposażenia przedpokoju. Pojemna szafka przyda się zwłaszcza wtedy, gdy często odwiedzają nas goście. Przechowywanie dużej ilości obuwia może okazać się dość problematyczne. Dzięki szafce można rozwiązać ten i wiele innych problemów. Niniejszy artykuł to dobry wybór dla tych osób, które chcą dowiedzieć się jak zrobić szafkę na buty.

Zobacz także: Kwiaty idealne do łazienki

Praktyczne szafki na buty z siedziskiem

W dzisiejszych czasach zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszą się szafki na buty z siedziskiem. Tego typu mebel idealnie sprawdzi się nie tylko w wąskim przedpokoju, ale również w małej garderobie. Nowoczesne szafki na buty z palet coraz częściej pełnią nie tylko funkcje przechowywania. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby meble tego typu wykorzystać jako wygodne siedzisko, które jest pomocne przy ubieraniu i ściąganiu obuwia. W sklepach meblowych można znaleźć bardzo wiele ciekawych szafek na buty z siedziskiem, które pasować będą do każdego mieszkania. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby samodzielnie wykonać szafkę przy pomocy odpowiednich materiałów i narzędzi.

Nowoczesna szafka na buty własnej produkcji

Modną i stylową szafkę na buty można wykonać z wielu różnych materiałów. Wykorzystać można nie tylko palety i drewno, ale również skrzynie po winie i owocach. W pierwszej kolejności należy poważnie zastanowić się nad przeznaczeniem szafki. Jeżeli nasza szafka na buty z palet ma służyć również jako wygodne siedzisko to koniecznie trzeba postawić na wytrzymałe materiały, które bez problemu wytrzymają ciężar domowników. Godne polecenia są przede wszystkim rewelacyjne palety, które wyróżniają się wysoką odpornością i wytrzymałością. Palety należy oczywiście dokładnie wyczyścić i wyszlifować.

Oryginalne szafki na buty DIY

Eleganckie szafki na buty DIY spełniają nie tylko zadania praktyczne, ale również dekoracyjne. Aby zrobić własną szafkę na buty oprócz palet potrzebne będą drewniane deski, papier ścierny albo szlifierka. Przydać może się również wyrzynarka lub sprawna piła ręczna. Oprócz gwoździ, wkrętów i kołków warto wyposażyć się również w kątówki, młotek, laminat, lakier i klej do drewna. Jeżeli chodzi o samo siedzisko to dodatkowo potrzebny będzie miękki materiał tapicerowany. Jako wypełnienie siedziska może posłużyć pianka lub stare poduszki. Jeżeli interesuje nas szafka na buty z drzwiczkami to niezbędne są również zawiasy i uchwyty. Jeżeli mamy już wszystkie materiały i narzędzia pracy to należy ustawić rozmiary szafki. Dopiero wtedy będzie można przyciąć deski do pożądanego rozmiaru, a następnie zeszlifować wszystkie ostre krawędzie. Deski najlepiej połączyć za pomocą kleju do drewna albo gwoździ. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby wykorzystać mocne wkręty. Prostokątny szkielet szafki można wzmocnić kątownikami. Kolejnym krokiem jest oczywiście montaż półek z desek. Aby wzmocnić całą konstrukcję warto z deski wykonać pionową przegródkę. Tył szafki najlepiej zabudować dzięki czemu nie pobrudzi się ściany butami. Gotową szafkę można pomalować i polakierować.

Dlaczego warto wybrać profesjonalne usługi ochroniarskie?

Redakcja misiasty.pl

Nasi redaktorzy to zespół pasjonatów z różnych dziedzin życia, gotowych dostarczyć Ci najbardziej wartościowe treści na naszym blogu ogólnotematycznym. Specjalizujemy się w tematach z zakresu biznesu, życia domowego, mody oraz ciekawostek, które mogą być przydatne w codziennym życiu. Dzięki naszym artykułom możesz poszerzyć swoją wiedzę, znaleźć inspirację i odkryć nowe sposoby na poprawę jakości życia. Dołącz do naszej społeczności i czerp korzyści z naszych publikacji!

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?